"Florijanovo" - Dan vatrogasaca

"Florijanovo" - Dan vatrogasaca

Povodom sv. Florijana, zaštitnika vatrogasaca, općinski načelnik razgovarao je sa predsjednikom i zapovjednikom DVD-a Kaptol. Bio je ovo prvi posjet novog vodstva DVD-a Kaptol općinskom načelniku. Zbog epidemioloških mjera ove se godine „Florijanovo“ neće obilježavati na način kako je to bilo zadnjih godina na području Općine Kaptol. Predstavnici DVD-a Kaptol izvijestili su načelnika kako je u prva četiri mjeseca ove godine bilo znatno manje intervencija kako požarnih tako i svih ostalih. Jedan od razloga smanjenog broja intervencija svakako su vremenske prilike dok je drugi uvjetovan smanjenim kretanjem ljudi zbog situacije sa koronavirusom. Nadalje su predstavnici DVD-a ukratko predstavili planove daljnjeg rada i djelovanja DVD-a Kaptol. Sastanak je završio čestitkom načelnika vatrogascima Vatrogasnog centra Kaptol, kao i svim članovima DVD-a s područja Općine Kaptol povodom njihovog nebeskog zaštitnika, blagdana sv. Florijana.