Javni poziv za cijepljenje protiv bolesti covid-19

Javni poziv za cijepljenje protiv bolesti covid-19

Zavod za javno zdravstvo Požeško-slavonske županije poziva sve zainteresirane punoljetne stanovnike Općine Kaptol na cijepljenje protiv bolesti COVID-19 bez prethodnog naručivanja. Cijepljenje se provodi cjepivom proizvođača Moderna i Pfizer. Na cijepljenje je potrebno ponijeti zdravstvenu i osobnu iskaznicu. Cijepljenje će biti organizirano u Kaptolu, u ponedjeljak, 28.06.2021. od 9 do 12 sati u sportskoj dvorani pri osnovnoj školi. Uz zaštitu koje cjepivo pruža protiv bolesti COVID-19, cijepljeni prvom dozom moći će preko sustava e-građanin ili u nadležnom HZZO-u (zdravstveno osiguranje) zatražiti EU digitalnu COVID potvrdu 22. dan od primitka prve doze cjepiva i potvrda će im biti valjana naredna tri tjedna. Po primitku druge doze, potvrda će biti valjana najmanje sedam mjeseci. Više informacija o EU digitalnoj COVID potvrdi na https://www.eudigitalnacovidpotvrda.hr/hr.