Podjela spremnika za odvojeno prikupljanje otpada

c_300_270_16777215_00_images_slike2021_Kante_za_reciklirani_otpad.png

U tijeku je podjela spremnika za odvojeno prikupljanje otpada (žuti i plavi spremnici, za plastiku i papir) za cijelo područje Općine Kaptol. Spremnici se dijele prema utvrđenom planu, a pravo na spremnike ostvaruju svi korisnici usluge prikupljanja otpada, odnosno svi oni koji već imaju zelenu kantu. Podjela spremnika planirana je do sredine studenoga. Tvrtka Komunalac d.o.o. započet će s odvozom korisnog otpada (otpada iz plavih i žutih spremnika) početkom 2022. godine, a do tada kućanstva mogu koristiti PVC vrećice koje su se koristile i do sada. Odvoz korisnog otpada iz žutih i plavih spremnika neće se naplaćivati. Ukoliko pojedina kućanstva ne dobiju spremnike za odvojeno prikupljanje otpada, molimo da se jave komunalnom redaru, Damir Matešić 099/231-0233.