Zasadi stablo ne budi panj 2021.

Zasadi stablo ne budi panj 2021.

JoomGallery is not installed.

Turistička zajednica Zlatni Papuk je kroz svoj projekt ekološke edukacije, u suradnji s udrugoma „Zasadi stablo, ne budi panj,“ iskoordinirala i provela sadnju stabala na području svoje nadležnosti tijekom ovoga tjedna.

U sklopu ove akcije, u središtu naselja Kaptol, uz novouređenu šetnicu, u neposrednoj blizini Staroga grada zasađeno je deset sadnica Carpinus betulus Columnaris, pazeći pri tome na blizinu arheološki zaštičenog područja te arhitekturu od iznimnog kulturnog značaja. Odabrana je tako vsta spororsatućega graba koji neće utjecati na daljnu devastaciju kulturno-povijesne baštine. Komunalnom pogonu naše Općine i djelatnicima TZ Zlatni Papuk u sadnji pomogli su učenici petih i šestih razreda OŠ Vilima Korajca.

{joomplucat:87 limit=24|columns=3}