Svibanj, mjesec zaštite od požara

c_300_270_16777215_00_images_slike2022_vatrogasna_strcaljka.jpg

Mjesec svibanj mjesec je zaštite od požara, a naši ga vatrogasci obilježavaju raznim aktivnostima. Ove godine DVD Podgorje bio je domaćin proslave Dana vatrogastva i blagdana nebeskog zaštitnika, svetog Florijana. Na svetoj misi u kapeli sv. Katarine sudjelovalo je oko 50 vatrogasaca sa područja vatrogasnog centra Kaptol. Također, 2 vatogasca sudjelovala su na misnom slavlju u požeškoj katedrali te na prijemu kod županice. Aktivnosti koje će naši DVD-ovi provoditi tokom svibnja su: provjera hidrantske mreže, pregled i popunjavanje nedostatne vatrogasne opreme, pregledi tehnike i vozila, te njihovo smotriranje – priprema za požarnu sezonu, posjet školi i vrtiću uz edukativno predavanje te prezentacija rada opreme djeci.