Školska godina 2022./2023.

Školska godina 2022./2023.

Povodom početka školske godine, ravnateljica škole Valentina Pranjić iznijela je nekoliko informacija o školi te planovima u ovoj školskoj godini. Na početku školske godine 2022./2023. Osnovnu školu Vilima Korajca pohađa 171 učenik. Područne škole u Podgorju i u Alilovcima pohađa u svakoj po 7 učenika. 21 učenik upisan je u 1. razred. U školi će se kao i ranijih godina provoditi jednosmjenski rad. Škola trenutno broji 37 uposlenih i to 27 učitelja te 10 osoba administrativno-tehničkog osoblja. Od početka školske godine u školi se provodi projekt „produženi boravak“ za učenike 1. - 4. razreda, a koji vodi učiteljica Josipa Tauš Vidić. Produženi boravak omogućuje učenicima boravak u školi do 17:00 sati, a već sada se upisalo 20 učenika. Sredstva za rad učiteljice osigurala je u svom proračunu Općina Kaptol. Tokom ove školske godine plan je ravnateljice obnoviti izdavanje školskih novina „Šijački zvon“ koji se ne izdaje već više od 10 godina te osnovati školsku zadrugu kao bi učenici mogli sudjelovati na lokalnim manifestacijama te prodavati vlastite proizvode koje izrađuju u školi.