Adam Balentović (1925.-2023.)

Adam Balentović (1925.-2023.)

Dana 27.02.2023. preminuo je bivši učitelj Područne škole u Podgorju, Adam Balentović, poznat po nadimku Aco. Podrijetlom iz Županje, rođen 06.12.1925. godine, Aco je svoje prvo i jedino učiteljsko mjesto dobio u Podgorju, davne 1946. a radio je tamo sve do mirovine, pune 42 godine. Mnogi naraštaji učenika su uz učitelja Adama naučile ne samo čitati, pisati i računati već i plesti košare, izrađivati od drveta šahovske figurice te mnoga dragocjena znanja vezana uz uzgoj voćaka, domaćih životinja, pčela. Šahovskim figuricama koje su, s učiteljem, izrađivali i roditelji, djeca u Podgorju i danas igraju šah. Učitelj Aco cijeli je svoj radni vijek posvetio ne samo djeci i radu u školi već i tome da podigne kulturnu razinu sela. Bio je jedan od osnivača DVD-a koji je ove godine obilježio 70. godišnjicu postojanja. Također je zaslužan za mnoge infrastrukturne projekte u selu Podgorje.