Amoralne radnje u Kaptolu

Uništavanje privatne imovine

 

Općina Kaptol relativno je mirna sredina prema policijskim izvještajima i zabilježenim narušavanjima javnog reda i mira, barem tako izvješćuju iz policije. Iako se dogode osobni istupi pojedinaca, oni su vrlo rijetki. Ipak neki prizori iz Općine govore nam da unutar Općine i dalje vlada vandalizam, a koji nitko ne prijavljuje. Možemo samo spomenuti uništenu veliku drvenu ljuljačku na igralištu u Kaptolu, provaljivanje u Stari grad, a koji je u vlsništvu Biskupije, potpuno demoliranje kuće na jezeru "Bistra", koja je u vlasništvu Hrvatskih voda, te drugi loši primjeri nedoličnog ponašanja. Ovo su tek rijetki spomenuti prekršaji, ali ipak dovoljni da se svi skupa zapitamo tko to čini i zašto! Budući da se ovih dana priprema održavanje Vincelova na jezeru "Bistra", djelatnici Općine Kaptol bili su primoreni popravljati krov te odvesti veću količinu spaljenog smeča (hladnajci, madraci, boce, staklo, i dr. sitni otpad), a sve kako bi prikrili nedolične radnje naših Kaptolčana. Intervencija na jezeru Bistra prijavljena je Hrvatskim vodama, a koji su pak obećali potaknuti policijskin nadzor nad navedenim objektom. Budući da i odrasli svojim ponašanjem uvelike nagrđuju izgled Općine, ali također i ostavljaju loš primjer mlađim generacijama. Teško da će nas  ijedno zakonodavstvo dovesti u red sve dok se sami ne promjenimo i shvatimo što uopće radimo drugima, ali i sebi.