Izvještajna skupština DVD-a Alilovci

DVD Alilovci

Dana 05. veljače 2010. godine u prostorijama vatrogasnog doma u Alilovcima, DVD Alilovci odžali su redovitu godišnju Izvještajnu skupštinu.  Skupštini je prisustvovalo oko 100 uzvanika od toga 53 člana DVD-a Alilovci. Skupštinu je vodio predsjednik DVD-a Mile Pavičić koji je pozdravio sve prisutne ispred DVD-a te ujedno zahvlio na odazivu. Izvješće o radu za 2010. god., te program rada za 2011. godinu iznio je tajnik društva Ivica Ciganović. Prema podnesenom Izvješću, DVD Alilovci su u protekloj godini imali  jedan požar, a  u vrijeme žetve vršili su obvezatna dežurstva. Osim navedenih, obveznih radnji, DVD Alilovici su u prošloj godini djelovali i izvan domene svog rada, te su: sudjelovali na misnim slavljima, Tijelovskoj procesiji, sudjelovali su na vatrogansom natjecanju u Kaptolu sa 6 ekipa, uredili novoiskopani bunar, sudjelovali u organizaciji Stočarske izložbe. Na kraju izvješća, tajnik je naglasio kako je plan za 2010. god. u potpunosti izvšen. Prema planu za 2011. godinu tajnik je naveo nekoliko bitnih radnji. Glavni zadatak za 2011. godinu je izrada Idejnog projekta za proširenje vatrogasnog spremišta, nabavka vatrogsne opreme, te priprema za proslavu 30. obljetnice postojanja DVD-a Alilovci,  a koja će se svečano proslavti počekom 2012. godine. Ispred Općine Kaptol, a u ime općinskog načelnika i predsjednika Općinskog vijeća, sve je prozdravio zamjenik općinskog načelnika, Josip Soudek. U svom obračanju prisutnima pohvalio je rad društva te navedo kako je za DVD Alilovci u 2010. godini iz proračuna Općine Kaptol izdvojeno 81.000,00 kn za obnovu krovišta vatroganog doma te 133.000,00 kn za rad Vatrogasnog centra Kaptol. Glasovanjem čalonva izvješće o radu ,te plan rada za narednu godinu jednoglasno su prihvaćeni. Na kraju skupštine domaćini su sve uzvanike počastili prigodnim domjenkom.