Godišnja skupština UDVDR

da

Godišnja skupština  Udruge dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Ogranak KaptolUDVDR  Ogranak  Kaptol održala je dana 11. 02. 2011. god. u prostorijama lovačkog doma svoju redovitu godišnju izvještajnu skupštinu na kojoj je prisustvovalo 70 uzvanika od toga 50 članova Udruge. Skupštinu je vodio predsjednik Ivica Pezerović te je podnio izvješće o radu Udruge za 2010. godinu. U svom izvješću istaknuo je kako je osnovni cilj Udruge okupljati hrvatske branitelje iz domovinskog rata s područja Općine Kaptol, te promovirati interese članova, njihovu ratnu tradiciju i očuvati ugled, čast i slavu pripadnika postrojbi i sudionika Domovinskog rata. Tijekom godine organizirane su posjete mjesta značajnih događanja za vrijeme Domovinskog rata, kao i mjesta pogibije poginulih branitelja na „Bazi Papuk“. Dan uoči Svih svetih organizirano je polaganje vijenaca i paljenje svijeća poginulim i umrlim braniteljima s područja Općine Kaptol. Održan je Memorijalni turnir u malom nogometu za naše poginule branitelje Tomislava Pranjkovića i Vlade Vidovića. Predsjednik Udruge također je naglasio da je udruga sudjelovala na županijskim sportskim igrama branitelja, a gdje je osvojeno 3. mjesto. Skupština je prihvatila vrlo opsežan plan i program rada te financijski plan za 2011. god.

Težišna zadaća Udruge za 2011.god. je izgradnja spomen obilježja za poginule, stradale, nestale i umrle branitelje iz domovinskog rata i pripadnike domovinske vojske, kao i hrvatske žrtve 2. Svjetskog rata i poraća. Isto tako Skupština je donijela zaključak da Udruga daje potpunu podršku nepravedno uhićenim i osumnjičenim hrvatskim braniteljima, te traži od hrvatske Vlade i državnih institucija da se maksimalno založe za njihovo bezuvjetno oslobađanje te prestanak uhićenja i progona hrvatskih branitelja.

 

„ZAJEDNO U RATU – ZAJEDNO U MIRU!“