Prezentacija turističkih potencijala

Predstavljanje Općine i Županije

24. veljače 2011. godine Požeško-slavonsku županiju posjetila je zajednica društava turističkih vodiča Hrvatske. Ovim putem predstavljen im turistički potencijal naše Općine ali i čitave naše Županije.  Cilj i svrha ovakve prezentacije bila je predstavljanje kulturne i prirodne baštine, a ne samo gotovih proizvoda (hrana i piće) koje čine ovaj kraj prepoznatljivim. Prisutne je u ime Općine Kaptol pozdravio zamjenik načelnika, Josip Soudek, te im je u kratkom obraćanju iznio osnovne parametre Općine, bitne manifestacije i  možebitne turističke potencijale. Tematsko predavanje o „kulturnom turizmu“ održao je prof. Hrvoje Potrebica. U svom izlaganju predstavio je sve kulturne, povijesne i arheološke zanimljivosti naše Županije. Također je naglasio kako se ukupni potencijali Županije ne koriste dovoljno, a što se odrazilo kroz smanjeni broj dolazaka turista. U ime Požeško slavonske županije goste je poveo u razgledavanje tvrđave u Kaptolu te vinskog podruma u Kutjevu zamjenik župana za društvene djelatnosti, Ferdinand Troha.