118. Izvještajna skupština DVD-a Kaptol

kacigaa

Dana 05.03.2011. održana je 118. godišnja Izvještajna skupština DVD Kaptol. Skupštini je nazočilo 36 od ukupno 43 redovan vatrogasca, također skupštini se odazvalo i 30 gostiju od 35 ukupno pozvanih. Prema riječima tajnika DVD-a društvo je u 2010. godini organiziralo 11 radnih akcija, gasilo 5 požara, 60 puta su  ispumpavali  podrume, 1 su tražili nestalu osobu, obavili 22 sahrane, sudjelovali u 2 intervencije u prometu, organizirali 5 prijevoza pitke vode, te su bili domaćini vatrogasnog natjecanja. Isto tako, društvo je djelovalo i izvan domene svoga rada,  te su sudjelovali u mnogim segmentima društvenih događanja na nivou Općine. Financijski dio poslovanja društvo je završilo s negativnom bilancom od 7.000,00 kn, a što se pokrilo viškom sredstava iz prijašnjih razdoblja (obnova pozornice, investicija u stolariju i ugradnju stolarije, nabavka vatrogasnih odjela, redova sredstva za rad društva). Prema iznesenom planu rada za 2011. DVD Kaptol ističe uređenje vlastitih prostorija (uvođenje klime za grijanje i hlađenje, nabavka bijele tehnike za kuhinju, te priključak na kanalizacijsku mrežu), te nabavka vatrogasne opreme. Prema financijskom izračunu plan iznosi oko 142.000,00 kn. Navedeni iznos DVD Kaptol planira osigurati, 42.000,00 kn iz vlastitih sredstava, te 100.000,00 kn iz proračuna Općine Kaptol. Prema odluci Upravnog odbora DVD-a Kaptol, predsjednik društva dodijelio je priznanja i to: 11 zahvalnica pojedincima za doprinos vatrogastvu te 5 priznanja udrugama s područja Općine za uspješnu suradnju. Načelnik Općine Kaptol u ime Općine pozdravio je sve prisutne, podržao rad društva te se obvezao na pomoć u okvirima mogućnosti Općine. Također elaborirao je iznos od 476.851,35 kn (ostvarenje utrošenih sredstava) utrošenih u vatrogastvo u 2010. godini. Nagradu  Općine Kaptol, „Uzoran vatrogasac“,,a na prijedlog Vatrogasnog centa Kaptol (priznanje i novčani iznos od 1.000,00 kn) ove godine zaslužio je Tomislav Golić iz DVD-a Kaptol.