Apel građanima

Oprez pri paljenju vatre na otvorenom

zapaljenje_trave

Vatrogasni centar Kaptol zabilježio je tokom tjedna nekoliko intervencije gašenja suhe trave i niskog raslinja. Iako zbog pravodobne intervencije vatrogasaca nije počinjena znatna materijalna šteta, te nema stradalih osoba, ovim putem Društvo apelira na građane da tijekom radova na čišćenju poljoprivrednih i drugih površina, kao i spaljivanja korova, suhe trave i ostalog niskog raslinja, budu posebno pažljivi pri rukovanju vatrom ili lako zapaljivim predmetima te da poštuju županijske odluke o zabrani loženja vatre na otvorenom prostoru.

Za nepridržavanje županijske Odluke o spaljivanju korova, trave i drugoga otpada propisane su visoke novčane kazne.

Osoba koja spaljuje korov i pali vatru na otvorenom prostoru dužna je obavijestiti najbližu vatrogasnu postrojbu, javnu ili dobrovoljnu vatrogasnu postrojbu o namjeri spaljivanja i tek ako dobije suglasnost od istih može vršiti spaljivanje.