Koordinacija o turizmu

 Budućnost turizma

Predstavnici Općine Kaptol ugostili su 02. prosinca 2009. godine u prostorijama Udruge vinogradara, voćara i vinara Općine Kaptol predstavnike Općine Velika te predstavnike grada Kutjeva. Sastanku su nazočili: Ferdinand Novak- predsjednik udruge V.V.V. Općine Kaptol, Mile Pavičić - općinski načelnik, Josip Soudek - zamjenik općinskog načelnika, Damir Matešić - komunalni redar Općine Kaptol, Vlado Boban - načelnik općine Velika, Vjekoslav Potočanac - referent, gradonačelnik grada Kutjeva - Ivica Nikolić te Vlado Krauthaker - pdredsjednik gradskog vijeća grada Kutjeva i predstavnik Parka prirode Papuk dr. sc. Ivica Samardžić.

Tema sastanka bila je: Zajedničko planiranje i investiranje u turizam na području Velika - Kaptol - Kutjevo.

Kako su na ovu temu već održani neki sastanci, cilj je bio pronači naćin zajedničkog nastupa na tržištu, smanjenje troškova, te jačanje susjedskih odnosa među općinama, odnosno gradom Kutjevom. Kako ne bi stvarali jedni drugima konkurenciju, predstavnici vlasti uspjeli su se dogovoriti kako će u potpunosti izbjagavati preklapanja održavanja različitih manifestacija na isti dan. Predstavnik Parka prirode Papuk istaknuo je kako se pogodnosti koje Park pruža jako malo koriste. Napomenuo je kako se Park proteže na ove dvije lokalne jedinie te na području grada Kutjeva te on kao takav može biti nositelje projekata, promidžba za neko mjesto,... te je podržao dužnosnike i obećao svoju strućnu pomoć u daljnjoj suradnji.

Kao zaključak treba navesti: Daljnji zajednički rad i koordinacija oko kulturnih manifestacija u ovom kraju, usuglašenje oko nastavka razvoja projekta "Vinska cesta". Organizacija "Vincelova" u 2010. god. -  budući da se je postigao kompromis da će se  nadolazeće "Vincelovo" održavati kroz 7 dana, od 17.01 - 24.01.2010. god. 17.01.2010. god. "Vincelovo u Kaptolu" kao poćetak slavlja organizirati će Udruga V.V.V. Općine Kaptol a kroz dane u tjednu koji slijedi sve do nedjelje 24.01. izmjenjivat će se Općina Velika, Grad Kutjevo te poznati vinari ovoga vinogorja.