Semafor u funkciji

Župan pustio u rad semafor u Kaptolu

Pustivši u rad semafor u Kaptolu, Župan Požeško-slavonske županije najavio je kraj radova na rekonstrukciji i semaforizaciji raskrižja u Kaptolu. Dovršetak radova svečano je obilježen riječima dobrodošlice svim sudionicima u realizaciji ovog projekta. Kako radovi nisu dovršeni do dana Općine, Općina Kaptol iskoristila je ovaj trenutak da se još jednom zahvali svima sudionicima u realizaciji projekta. Saborski zastupnik Franjo Lucić, župan Požeško-slavonske županije Marijan Aladrović, zamjenik župana za gospodarstvo Željko Jakopović te mnogi drugi, prisustvovali su ovom velikom događaju za Općinu Kaptol, a svojim su zalaganjem pridonijeli da se ovaj projekt završi ali i započnu mnogi drugi. Osim sigurnijeg cestovnog prometa, dovršetkom ovog projekta napravljeno je i četrdesetak novih parkirališnih mjesta, dva autobusna ugibališta, te izgrađena pješačka staza uz najprometniju prometnicu. Završetkom radova na raskrižju, otvorene su mogućnosti za daljnje uređenje trga Vilima Korajca u Kaptolu. Uređenje trga radit će se postupno, a prvi cilj je potpuno urediti okoliš uz prometnice te osigurati siguran i nesmetan promet svih sudionika. Trenutačno se na području Općine Kaptol provodi još nekoliko projekata (sustav navodnjavanja, izgradnja sustava vodoopskrbe naselja Alilovci i Ramanovci), a dva projekta su i završena (izmjena dijela vodovodne mreže, te sanacija dijela županijske ceste u naselju Podgorje, gdje je navučen novi asfalt u dužini od oko 1400 m).