Viškovi grožđa u Kutjevačkom vinogorju

Kamo s viškovima grožđa?

Ovih dana počele su prve berbe grožđa. Kako Kutjevo d.d. kao najveći otkupljivač niti ove godine neće moći prihvatiti sve proizvedene količine, nameće se pitanje kamo s viškovima. I dok neki proizvode vino za vlastite potrebe, drugi pak nisu u toj mogućnosti. Situacija s grožđem slična je i na području Općine Kaptol. Članovi Udruge vinogradara vinara i voćara Općine Kaptol svoje će viškove ili bolje rečeno neželjene količine ponuditi svim zainteresiranim kupca grožđa. Uz prodaju grožđa, članovi Udruge imaju mogućnost prodaje i mošta jer posjeduju i veliku prešu. U prilogu ovog teksta je i tablica koju su izradili, a koja daje konkretne informacije o proizvođaču, sorti grožđa te kontakt informacije.

Ponuda grožđa „Kutjevačko vinogorje“, lokacija Kaptol.pdf