Smanjenje broja stanovnika Općine Kaptol

Podatci o broju stanovnika na kraju 2011. g.

Novoimenovani kaptolački župnik, Josip Klarić iznio je statističke podatke o rođenima i umrlima u Župi. Prema Župnikovim podatcima u 2011. godini uslijedio je trend smanjenja broja rođene djece. Prema podatcima, a koji možda i nisu 100% točni vidljivo je smanjenje broja stanovnika skoro u svim naseljima Općine Kaptol. Iako ovo nisu podatci za pohvalu, ipak ih je dobro znati. Prema navedenomu u Župi je 2011. g. rođeno 22 djece, dok je umrlih 48, a što znači da je broj stanovnika maji za 26 ili slikovito rečeno za jedan školski razred. Koliki je trend smanjenja govori i sama činjenica da je 2010. godine broj rođenih bio 42, dok je broj umrlih bio 40. Ako se pak uzmu u obzir i bračne fluktuacije, odnosno preseljenja, dolazimo do još veće brojke. Prema župnikovim statistikama i u ovoj dijelu više je otišlo nego što je došlo (otišlo iz Općine 14, u Općinu došlo 11) tako da nam sada Općina broji oko 3420 stanovnika.

Statistički podatci po naseljima.pdf