10. Sajam Vino - kap

Ovogodišnji Sajam 28. i 29. travnja 2012.

logo_vino-kap_2012Predstavnici organizatora sajma Vino – kap  (Udruge vinogradara vinara i voćara Općine Kaptol), te predstavnici pokrovitelja (Općina Kaptol, Požeško-slavonska županija i Županijska obrtnička komora) održali su radni sastanak na kom je dogovorena organizacija ovogodišnjeg, 10. Sajma u Kaptolu. Organizator navodi kako je ovakvu manifestaciju, a na kojoj sudjeluje i do 200 izlagača iz svih krajeva Republike Hrvatske, bez pomoći viših institucija nemoguće organizirati.  Udruga vinogradara, vinara i voćara Općine Kaptol pokušat će i ove godine privući što više izlagača, a kako bi posjetitelji i ove godine mogli vidjeli cjelokupnu ponudu proizvoda hrvatskog sela ali i novu mehanizaciju, odnosno tehnologiju koja se na selu upotrebljava.  Shodno navedenomu Organizator i predstavnici pokrovitelja zaključili su kako je za organizaciju ovakve manifestacija dijelom potrebna i pomoć najvišeg organa, odnosno Ministarstva poljoprivrede, dosadašnjeg glavnog pokrovitelja Sajma. Udruga vinogradara vinara i voćara ovim putem poziva sve predstavnike vlasti, lokalne i županijske, predstavnike  Komora i sličnih udruženja da sufinanciranjem dijela troškova sudjelovanja na Sajmu pomognu svojim članovim, odnosno gospodarstvenicima sa svog područja. Ovakvim potezom zasigurno bi u Kaptol došlo više izlagača, a što bi u konačnici rezultiralo i većim brojem posjetitelja.

Informacije o prijavi i sudjelovanju na Sajmu kao i mnoge druge informacije bit će objavljene na stranicama Udruge V.V.V.