Završili upisi u prve razrede

U privim razredima 30 učenika

Osnovna škola Vilima Korajca iz Kaptola završila je s upisima djece u prve razrede. Ove je godine u prve razrede upisano 30 djece, a što je za 3 manje od upisa prošle godine. Osnovnu školu napustilo je, odnosno završilo 8 razred, 55 učenika. Završetkom upisa OŠ broji 384 učenika. Usporedno gledajući upise iz 2008. god., a kada je upisano 438 učenika vidljiv je pad broja učenika za čak 54, odnosno danas OŠ Vilima Korajca, a u odnosu na 2008. godinu broji 12% manje učenika. Prema riječima ravnatelja, sve osnovne škole na području Županije bilježe pad broja učenika, a što je vidljivo iz podatka da je ove godine na području Požeško-slavonske županije u sve osnovne škole upisano čak 337 učenika manje nego lani.