Danny i Orpheas u Kaptolu

Još 930 km do kuće

Dvadesetpetogodišnji Danny Fräenkel i njegov sljedbenik magarac Orpheas putuju zajedno iz Grčke, a na putu su prema Njemačkoj. Čudnovati dvojac zamijećen je oko 9:00 sati kako prolazi pored zgrade općine te smo ih zaustavili i ponudili kratak predah. Dannyva priča malo je čudna, on je kako nam je rekao krenuo pješice bolje upoznati Europu. Krenuo je iz Njemačke, iz rodnog grada Gefell te preko Francuske Španjolske Italije do Grčke gdje je kupio magarca za oko 300 EUR, a zatim preko Albanije, Makedonije i Srbije stigao do Hrvatske. Danny putuje već 17 mjeseci, a do rodnog grada treba mu još oko 2 mjeseca. Na ovako dalek put Danny je krenuo s ruksakom na leđima te osnovnim namirnicama. Cilj mu nije trošiti nego bolje upoznati ljude i običaje. Danny se bavi nekom vrstom etnografije te je na svojoj karti podcrtao i Kaptol, te naglasio kako će i Kaptol biti u njegovoj novoj knjizi. Osim edukativnog karaktera ovo putovanje ima i humanitarni karakter, tako mnogobrojni prilozi koje Danny dobiva, bit će namijenjeni za NABU (Društvo za zaštitu prirode). Danny je vrlo jednostavan, u općini je popio sok, a kao suvenir ponio je rakiju, vino, te kapu i šal Općine Kaptol. Iz razgovora koji je bio poprilično kratak Danny je naglasio kako su ljudi iz zemalja bivše Jugoslavije mnogo ljubazniji i susretljiviji nego li pak oni iz Francuske i Španjolske.
Dannyev projekt www.wanderfalke.eu