Dobrovoljno darivanje krvi

Dobrovoljno darivanje krvi u našoj Općini

Apelima Crvenog križa o nedostatku krvi u Općoj županijskoj bolnici u Požegi, organizirana je akcija dobrovoljnog darivanja krvi u našoj Općini. Soudek Josip, Slobodan Manović i Vjekoslav Pranijić u suradnji sa župnikom, Nikolom Jušić organizirali su ovu akciju kao bi pomogli svim unesrećenima, a  kojima je krv neophodno potrebna. Budući da je krv tvar koja se ne može napraviti i jedino moguće riješenje je pribaviti je od zdravih osoba, odlućili smo pokrenuti ovu akciju kako bismo pomogli drugima na ovaj  način. Odjel transfuzije u suradnji s Crvenim križem, dopremio je potrebnu opremu u Kaptol te je u prostoraijama župnog stana održana ova akcija. Akciji se odazvalo 30 osoba, ali zbog slabokrvnosti ili drugih zdravstvenih problema krv je dalo 18 osoba. Prema spolu, broj muških i ženskih darivatelja bio je podjednak, no kako su žene osjetljivije, krv su mogle dati samo: Nelica. Poljanac, Jadranka Novak i Kristinka Ciganović. Djelatnici Općine također su se odazvali akciji no zbog zdravstvenih problema, krv ipak niisu mogli dati svi. Organizatori ove akcije zahvaljuju se svima na odazivu, te najavljuju novu akciju za mjesec rujan. Svi koji žele darovati krv mogu se prijavljivati na broj 099/4231-023 - Soudek Josip.

Pogledajte slike s ove akcije: Slika 1, Slika 2, Slika 3, Slika 4, Slika 5.