Kaptol – Vukovar

Put zahvale u čast Njima

Petorica mladića, (trojica s područja Općine Kaptol, jedan iz Vidovaca te jedan iz Tenje) krenuli su u četvrtak nakon jutarnje mise u Kaptolu put dug 124 km. Njih petorica u znak sjećanja na žrtvu Vukovara krenuli su pješice iz Kaptola prema Vukovaru. Njihov put je kako kažu „zahvala u čast Njima“ ali i podsjetnik na patnju koju je prošao Vukovar i njegovi stanovnici u obrani Domovine. Podršku i riječi potpore prilikom polaska mladićima su uputili predstavnici Udruge veterana i dragovoljaca Domovinskog rata, ogranak Kaptol te načelnik Općine Kaptol. Put do Vukovara trajat će četiri dana (četvrtak: Kaptol – Sovski Dol 35 km, petak: Sovski Dol – S. Mikanovci 52 km, subota: Stari Mikanovci – Nuštar 25 km, nedjelja: Nuštar – Vukovar „Kukuruzni put“ 12 km), a sam dolazak u Vukovar planiran je u nedjelju oko 11 sati.