U EU s besplatnim priključkom na vodoopskrbu i odvodnju

Besplatan priključak

Hrvatski Sabor donio je 26. travnja 2013. Odluku o Izmjeni zakona o financiranju vodnog gospodarstva. Ovom odlukom općine i gradovi gube prihod koji su ostvarivali na temelju naknade za priključenje na vodoopskrbne i odvodne sustave. Općina Kaptol naplaćivala je navedene priključke 800,00 kn uz 10% popusta za gotovinsko plaćanje.

Izmjenom ovog zakona najviše će profitirati građani jer im sada ostaje samo trošak koji moraju platiti Tekiji, cca 600 kn. Osim ukidanja naknade, uvedena je i dodatna olakšica za krajnje potrošače. Naime, izmjenom Zakona više nije potrebno imati građevinsku dozvolu za objekt koji želite priključiti na mrežu već je potrebno ishoditi samo vlasnički list i izvod iz digitalnog katastarskog plana.

Prilika je ovo za mnogobrojne stanovnike Kaptola da se priključe na sustav javne odvodnje jer jeftinije zasigurno neće i ne može biti.