Grožđe prolazi kupus dolazi

Vrhunac berbi

kupussanjati-grozdje

Kakve veze imaju kupus i grožđe? Možda i nisu toliko povezani, ali njihova ponuda nalazi se na jednom mjestu. Ovih dana berba grožđa dosegnula je svoj vrhunac. Lijepo vrijeme za produženi vikend mnogi su u Općini Kaptol iskoristili za branje grožđa. Prema riječima vinogradara, velika količina kiše ove godine, a naročito ova u rujnu potaknule su truljenje grožđa te vinogradari više ne čekaju vrhunske sladore. Prema riječima Pudraske službe u Općini Kaptol kiseline u grožđu kreću se oko 6,5-7,5 dok je šećer oko 80 eksla. Budući da je grožđa ove godine zaista mnogo, mnogi vinogradari još nisu riješili cjelokupan plasman grožđa. Kako doznajemo od pudara, cijena grožđa kreće se oko 3 kn, a što prvenstveno ovisi o sladoru ali i o truleži ako je ima u grožđu. Ovim putem pozivamo sve potencijalne otkupljivače kako na području Općine još ima grožđa za prodaju. Potrebno je samo kontaktirati Općinu ili pak kontaktirati nekoga od članova Udruge (ponuda grožđa – članovi Udruge V.V.V.)

Ravničarski pak dio Općine Kaptol započeo je ovih dana s berbom kupusa. Iako mnogi ne znaju, naselje Alilovci tj. tamošnja obiteljska gospodarstva poznata su upravo po uzgoju povrća, a u njima svakako prednjači kupus. Poziv je ovo svima koji spremaju kupus za zimnicu da posjete Alilovce, jer na taj način kupuju domaće, a zasigurno će proći i jeftinije.