Radni sastanak u Općini Kaptol

Dana 23. listopda 2013. župan Alojz Tomašević posjetio je zajedno s direktoricom TZ Požeško-slavonske županije Majom Jakobović, Općinu Kaptol. Osim imenovanih, sastanku su nazočili općinski načelnik njegov zamjenik i djelatnici Općine, predsjednik Češke besede Kaptol Zdenko Tauš i ravnatelj OŠ Vilima Korajca iz Kaptola Nino Diklić. Tema posjeta bila je radni sastanak vezan uz: održavanje žetvenih svečanosti 2014. godine u Kaptolu, rješavanje pitanja vlasništva objekata koji su u vlasništvu škole (koje održava i uređuje Općina) i plan proširenja Osnovne škole u Kaptolu.

Načelno je dogovoreno kako će Županija i TZ Županije pomoći financijski i logistički održavanje žetvenih svečanosti. Vezano uz pitanje vlasništva, župan je naglasio ako ne postoje zapreke za prijenosom vlasništva prepustiti će objekte Općini, a kako bi Općina i dalje mogla u njih ulagati. Kako u rujnu 2014. godine ističe rok važenja građevinske dozvole za dogradnju, tj. proširenje škole, koji bi osigurao jednosmjenski rad, potrebno je izvesti neke radove. Izmještanje postojeće infrastrukture i postavljanje temelja buduće zgrade čija vrijednost iznosi oko 200.000,00 kn, kako bi se „konzumirala“ dozvola, u protivnom propada ishodovana dokumentacija vrijedna oko 100.000,00 kn. Prije početka radova, potrebno je još izraditi Izvedbeni projekt koji vrijedi oko 10.000,00 kn. Župan je naglasio kako će pokušati osigurati sredstva u proračunu u tu svrhu te ravnatelju škole predložio da projekt kandidira na neki od europskih projektnih natječaja, u čemu će mu pomoći Razvojna agencija Panora. Osim radnog sastanka, Župan je obišao i postrojenje za obradu drva „Pilanu Bor d.o.o.“ u Novim Bešincima.