Zimske radosti

Ponovno zimske radosti

Dugovječna zima, koja ove godine nikako da prođe još je jednom zabijelila Općinu Kaptol. Nevolje na cestama, kako za pješake tako i za vozače nikako da završe. Prošle godine komunalni djelatnici već su kosili suhu travu i uređivali zelenila, a sad "lopataju" po tko zna koji put ove zime. Kako bismo svojim stanovnicima barem malo olakšali prohodnost, borimo se kako znamo, ali protiv sila prirode, ne možemo. Čišćenje lokalnih cesta ove je godine za Općinu Kaptol odradila tvrtka Promet d.o.o. iz Požege. Budući da u Općini nije zabilježeno mnogo poziva o neočišćenosti, nadamo se da su stanovnici Općine radom zimske službe zadovoljni. Kako mnogi stanovnici Općine Kaptol ne znaju da kroz Općinu prolaze županijske ceste i da su one u nadležnosti ŽUC-a, a samim time i njihovo vlasništvo, Općina Kaptol ne smije ih čistiti, popravljati niti raditi bilo kakve druge radnje na tim cesta. Jedina radnja koju Općina smije napravit je to da uputi dopis nadležnim osobama u ŽUC-u o stanju na prometnicama na podrčju Općine.