Unatoč bolestima i ove će godine biti viška grožđa

zdravi grozd

bolesni grozd

Ušli smo u mjesec rujan u kom se očekuje i početak berba grožđa nekih ranijih sorti.  Kako je vinogradarstvo jedna od značajnih poljoprivrednih grana na području Općine Kaptol, sve je upitnija ovogodišnja berba grožđa. I dok su šljive s našeg područja otišle poput „proljetnog snijega“ vinogradari i vinari već sada imaju velike brige. Onima kojima je pepelnica i perenospora uništila od 60-90% uroda neće ima ti dovoljno niti za vlastite potrebe, a neće se moći niti pokriti s izrazito visokim troškovima zaštitnih sredstava, dok će oni koji su imali malo više sreće i uspjeli sačuvati zdravo grožđe i ove će godine imati problem s plasmanom. Ovim putem pozivamo sve vinare kako će na području Općine Kaptol zasigurno ostati viška grožđa te da si već sada ugovore prodaju s našim vinogradarima. Klikom na link donosimo Vam bazu naših vinogradara s kojima možete ugovoriti kupnju grožđa

priloggVinogradari s područja Općine Kaptol - prodaja grožđa.