Uređenje groblja

Uređenje groblja u Podgorju

Vjeko u akciji

Dok ovih dana vidimo djelatnike HEP-a kako u sigurnim "korpama" stoje i farbaju rasvejtne stupove, naši komunalni djelatnici nemaju takvu mogućnost. Budući da im je posao bio rušenje borova i čempresa u groblju u Podgorju, gdje pristup, zbog nemogućnosti proralska, imaju samo pješaci, možemo reći da su to obavili sretno ali i "spretno". Uklanjanje ovako visokih stabala, a da se pri tome ne uništi niti jedan spomenik, veliki je izazov. Pored svega, kako bi svi spomenci ostali čitavi, potrebno  se je uspeti na vrh stabla te ga rezati dio po dio. Ovakvi i slični poslovi vrlo su skupi, budući da se radi na visini bez adekvatne zaštite. Kako je ovo "međuvrijeme" ne kosi se trava, a niti snijega nema, komunalni djelatnici iskoristili su ga za ovu svrhu. Napomenimo na kraju kako je na ovaj način očišćeno groblje u Kaptolu i Alilovcima, a  djelomično i u Doljanovcima.