Proslavljen Dan škole Vilima Korajca

dan skole v korajca 2015 6 20150528 1905413307Svečanom svetom misom, otvorenjem obnovljen područne škole Alilovci te kulturno-umjetničkim programom svečano je obilježen Dan škole Vilima Korajca u Kaptolu. Misu zahvalnicu za kraj školske godine služio je župnik Josip Klarić. Nakon svete mise, ravnatelj škole Nino Diklić

zajedno s učenicima područne škole Alilovci te predstavnicima Općine Kaptol uputili su se u Alilovce gdje je svečano predstavljen završetak radova na školi. Škola je dobila „novo ruho“ uređeno je pročelje zgrade, a što će osim estetskog izgleda svakako imati utjecaj i na energetsku učinkovitost. Vrijednost radova bila je oko 30.000,00 kn a investitor je bila Požeško-slavonska županija. Ovom prilikom župan, Alojz Tomašević u svom govoru zahvalio se mještanima i ravnatelju na pomoći te naglasio kako su područne škole „život“ sela te će se i dalje boriti kako se niti jedna područna škola ne bi zatvorila. Program je dalje nastavljen u dvorani Osnovne škole, a gdje su nagrađeni učenici „odlikaši“ te e sve završilo bogatim kulturnim programom.